TÜRKİYE KAMUSEN MERSİN İL TEMSİLCİLİĞİ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ana Menü

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 1  
»Bugün 79  
»Toplam 446611  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 3.233.242.204
» Bu sitemizi ziyaretiniz
WEB SAYFAMIZ HAYIRLI OLSUN

WEB SAYFAMIZ HAYIRLI OLSUN

Tarih 02 A?ustos 2013, 10:07 Editör

Değerli Kamu Çalışanı Arkadaşlarım,
Türkiye Kamu-Sen 21 yaşına girdi. Kurulduğumuz günden beri kamu görevlilerinin hak ve menfaatlerinin korunup, geliştirilmesi adına her platformda etkili bir sendikal faaliyet yürütmekteyiz.

                             "Değerli Kamu Çalışanı Arkadaşlarım,

Türkiye Kamu-Sen 21 yaşına girdi. Kurulduğumuz günden beri kamu görevlilerinin hak ve menfaatlerinin korunup, geliştirilmesi adına her platformda etkili bir sendikal faaliyet yürütmekteyiz.

          Ancak ülkemiz değerleriyle barışık olmayan, üyeleri için hak aramayı ve hak almayı değil, eylemi tercih eden, bölücü söylemleri dillendirmek ve bu kesimlere hizmet etmek amacında olan bazı sendikalar var.

           Bir kısım sendikalar da var oluş nedenleri olan kamu görevlilerini unutmuş, güce teslim ve tabi olmuş bir şekilde olan biteni izliyor. Bu düşünceleri sendikalar, yıllardır kamu kurum ve kuruluşlarında olumsuz çalışma şartları altında, düşük ücretle, en temel ekonomik ve demokratik haklarından mahrum bir şekilde görev yapan memurlarımızın, sözleşmeli personelimizin ve 4/C li  çalışanlarımızın iradelerini yok sayıyorlar. Kendilerine güvenerek üye olmuş, sendikalarına bel bağlamış çalışanlarımız kapalı kapılar ardında adeta pazarlanıyor.

           Bu sendika ve konfederasyonlar zannımızca yoğun gündemi takip etmekte, olayları ve düzenlemeleri inceleyerek, idrak etmekte zorlanıyorlar.2012 yılının ikinci yarısından sonraki 6-7 aylık dönemde dahi kamu görevlilerimizin mali, sosyal ve özlük haklarını ilgilendiren pek çok düzenleme yapıldı. Birçok yasa çalışmasın da taslak veya tasarı aşamasında bekletiliyor. Hayata geçirilen ve geçirilmek istenen uygulamalarda kamu görevlilerimizin haklarını geliştiren ve gerileten konular bir arada bulunuyor. Bizlerin konfederasyon olarak, üyelerimizin haklarının korunması ve geliştirilmesi noktasında, bazı malum sendikalar ve konfederasyonlar gibi sessiz kalmayan, her uygulamanın olumlu ve olumsuz yönlerini araştırmak, olumlu yönlerinin arttırılması, olumsuzlukların bertaraf edilmesi için mücadele etmek sorumluluğumuz var. Türkiye Kamu-Sen´in 21 yıllık köklü geleneğinde haksızlıklara karşı durmak, haklının yanında durmak var.

            Anayasa değişikliği çalışmaları başta olmak üzere, yeni toplu sözleşme yasası ilgili kanun taslağı, sözleşmeli personelin ve 4/c’lilerin kadroya geçirilmesi, bazı bakanlıkların kurum ve kuruluşların teşkilat yapılarının değiştirilmesi, öğretmenlerin özür gurubu tayinleri, yabancı sağlık çalışanı istihdamı, vatandaştan alınacak genel sağlık sigortası primi ve eşit işe eşit ücretle ilgili olarak yapılan düzenlemelerde kamu görevlilerimizin pek çok hakkı gaspa uğratılmak istendi.

            Ancak son zamanlarda Türkiye Kamu-Sen ve bağlı sendikalarımız dışında, yapılan ve haksızlıkları ortaya koyan ve hak kayıplarının önlenmesi için eylem yapan hiçbir sendika yok. Türkiye Kamu-Sen yaptığı eylemlerle, etkinliklerle, çalıştaylar, ziyaretler, bilimsel araştırmalarla kırıp dökmeden, kimseden korkmadan alanları dolduruyor; gündem oluşturuyor ve kamu çalışanlarının tek gerçek temsilcisi olduğunu her platformda ispat ediyor. Türkiye Kamu-Sen çalıştıkça, diğerlerinin sesi kısılıyor; kabuklarına çekiliyorlar.

           Dedikodu ve iftira ile sendikacılık yapılamayacağını; sendikacılığın, bilgi, cesaret, samimiyet, aksiyon ve müzakere gücü gerektirdiğini özellikle vurgulamak istiyorum. Son yıllarda etkinliklerimizle alanlara sığmayan, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkılmasından, kamu görevlilerimizin hakkını almak noktasına kadar hiçbir konuda taviz vermeyen, her türlü eylem ve etkinlikte Türkiye´nin dört bir yanında her an, Türkiye Kamu-Sen´in büyüklüğünü gücünü hissettiren üyelerimize, şube yöneticilerine, ilce temsilcilerimize ve sendikalarımıza teşekkür ediyorum.

           2014-2015 genel toplu sözleşmenin ülkemize ve çalışanlarımıza hayırlar getirmesini temenni eder,

          Bu web sayfamızı açmakla sizlerin bizimle daha yakın olmanızı takip etmenizi sağlamak arzusundayız, hayırlı uğurlu olsun. "  

 

Hüseyin ATEŞ

Türkiye Kamu-Sen

                      Mersin İl Temsilcisi

Bu haber 2068 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Duyurular

TÜRK DİYANET VAKIF-SEN MERSİN ŞUBESİ 7. OLAĞAN GENEL KURULU BAŞLIYOR

TÜRK DİYANET VAKIF-SEN MERSİN ŞUBESİ 7. OLAĞAN GENEL KURULU BAŞLIYOR Türk Diyanet Vakıf-Sen Mersin Şubesi'nin 7. Olağan Genel Kurulu 16 Ekim 2021 Tarihinde yapılacaktır.

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU İMZA KAMPANYASI

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU İMZA KAMPANYASI Türk Eğitim-Sen Genel Merkezimizin düzenlemiş olduğu Öğretmenlik Meslek Kanunu İmza Kampanyası
BENİM ÖĞRETMENLERİM-125 Ekim 2020

VİDEO ARA


Sedir Haber

ANKET

YENİ SİTEMİZİ BEĞENDİNİZ Mİ?
Tüm Anketler

Türkiye Kamu-Sen Mersin
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi