TÜRKİYE KAMUSEN MERSİN İL TEMSİLCİLİĞİ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ana Menü

EN ÇOK OKUNANLAR

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 4  
»Bugün 86  
»Toplam 456091  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 3.81.89.248
» Bu sitemizi ziyaretiniz

PES ETMEYECEĞİZ!

01 Ocak 2018, 18:02

                           PES ETMEYECEĞİZ!

 

İnsanın umutsuzluğa kapıldığı, “yeter artık hep biz mi çekeceğiz’’ dediği, “ezilen ve eziyet çeken bizden başka  insan yok mu’’ diye hayıflandığı, hayatımız çileyle geçti bitmeyecek mi bu  çile diye isyan noktasına geldiği anlar olur bazen.

 

Hele ülkeni seviyorsan, ilkem önce ülkem demiş, ülkenin ve davanın menfaatlerini şahsi menfaatlerinin üstünde tutmuşsan, davan ve ülken için maddi menfaatlerinden vazgeçmiş, herkes zevk-ü sefa içinde gününü gün etmeye çalıştığı zamanda, sen her anında ülken ve  davan için yüreğini ortaya koymuşsan, çevrende küçük menfaatler için  tüm geçmişini, geleceğini, dünya görüşünü  ve ülke menfaatlerini bir tarafa itip yamulanlar çoksa, hırsızlar şah, kul hakkı yiyenler padişah olmuşsa  biraz daha da yoğunlaşır bu duygular.

 

Yıllarca emek verdiğin babasının, annesinin yapmadığı iyilikleri yaptığın, yıllarca omuz omuza mücadele ettiğin arkadaşlarının  bile küçücük bir menfaat için sendika değiştirdiğini görürsün; Moralin bozulur,  bu da yapılır mı diye hayıflanır, üzülürsün ve uykuların kaçar. İşte tam o anlarda hep yüce Yaradan’ın insanoğluna verdiği nimetler ve insanoğlunun Allaha nankörlüğü gelir aklımıza ve ’’bizim yaptığımız iyilikler, Allahın bize, insanoğluna yaptığı iyiliklerin yanında solda sıfır kalır’’der ve yolumuza devam ederiz. Bir de hep aklıma Bakara  suresindeki Cenab-ı Hakk’ın  şu ikazı gelir’’ Ey iman edenler sizden öncekilerin başına gelenler sizin başınıza gelmeden kurtuluvereceğinizi mi zannediyorsunuz’’( Bakara suresi 114)’’  hemen bizden öncekilere bakarım o zaman:

 

Hz. İbrahim ateşe atılmış, Hz Musa Firavun’un zulmüne ve ümmetinin ihanetine uğramış;

 

Hz Asiye sarayın lüksünü teperek firavuna baş kaldırmış, first leydi olmak yerine Allaha kul olmayı tercih etmiş; Hz. İsa( as) çarmıha gerilmiş, Hz. Meryem validemiz iftiraya uğramıştır.

 

Allah’ın Kutsi Hadisinde‘’sen olmasaydın cihanı yaratmazdım ’’dediği Yüce peygamberin çektikleri! Neler yaşamış o peygamber haklı davasını insanlara anlatırken. Yoluna dikenler dökülmüş, delilikle, büyücülükle itham edilmiş, Uhud  savaşında o mübarek dişleri kırılmış, başına deve leşi geçirilmiş, kendi öz yurdundan, doğduğu, yetiştiği o topraklardan hicret etmek zorunda bırakılmış, yurdundan ayrılırken  yatağına Hz. Ali’yi bırakmak zorunda kalmış, savaşlarda en çok sevdiği sahabelerini, akrabalarını kaybetmiş, Mezhep imamları davaları uğruna zindanlara atılmış,kırbaçlanmış ve zindanlarda vefat edenler olmuştur.

 

Ya Çanakkale? bir dakika sonra öleceğini bile bile ölüme düğün bayrama gider gibi giden, aç susuz şehadet şerbetini içen o yüce şehitler.

 

Kurtuluş Savaşı’nda elinden silahları alınmış, orduları dağıtılmış, aç suzuz kalmış  bir toplum teslim olmamış, canları pahasına bu ülkenin düşman işgalinden kurtulması için mücadele etmişlerdir.

 

Şimdi soruyorum günümüz insanına, idarecisine, sendikacısına,vatanseverine,bayrak sevdalılarına, ülke sevdalılarına:

 

Bizden öncekilerin başına gelmedik kalmamışken davalarından vazgeçmeyen önderlerimiz, atalarımız, dedelerimiz varken:

 

Müdürlük peşinde koşmak için davasından, sendikasından istifa edenler var diye, ciğer bekleyen kediler gibi 15 yıldır  hala ulufe bekleyenler oluyor diye,

 

Az bir fiyata dünyasını, davasını, geçmişini, geleceğini pazarlayanlar çıkıyor  diye,

 

Hırsızları baştacı, kul hakkı yiyenleri padişah yapıyorlar düşüncesiyle rüzgârın yönüne göre yön değiştiren fırıldaklar türedi diye,

 

Memuru masada pazarlayanlara hala destek verenler çıkıyor diye,

 

BİZ DE Mİ PES EDELİM?

 

Biz pes etmedik, etmeyeceğiz!

 

Ateşe atılma pahasına gerçekleri söyleyip “Taştan fayda gelmez’’ diyerek gerçekleri haykıran Hz İbrahim gibi,

 

Çölde beni İsrail kavminin “biz Firarvunla  savaşmayız. Sen git Allahın’la savaş’’ diyerek yalnız bırakıldığı halde firavunla mücadele eden Hz. Musa gibi,

 

Saray hanımı iken Hz. Musa (a.s)ı  yetiştirip onun inandığı yüce Allah uğruna saltanatı, lüksü, şaşayı tepip eziyet çekmeye razı olan Hz Asiye validemiz gibi,

 

Kendi mensupları tarafından bile inanılmayan,12 havarisi hariç kimsenin kabul etmediği, hakkı yaymak uğruna çarmıha gerilmeye çalışılan Hz. İsa as gibi,

 

Her türlü zulme, iftiraya, eziyete rağmen, devrinin Mekke müşrikleri ve zenginlerinin’’Ya Muhammed  istersen seni Mekke’nin en zengini yapalım, istersen seni Mekke’nin en güzel kadınlarıyla evlendirelim yeter ki davandan, İslam’ı anlatmaktan vazgeç, bizim putlarımıza karşı çıkma’’ dediklerinde ‘’bir elime ayı bir elime güneşi verseniz bu davamdan vazgeçmem’’diyen o kâinatın efendisi yüce Resul gibi,

 

Çanakkale’de bir dakika sonra öleceğini bile bile “ülkeme düşman ayağı basmasın’’ diye canını veren şehitlerimiz gibi,

 

Kurtuluş savaşında ülkenin birçok kesimi Amerikan mandacılığını, İngiliz sömürgeciliğini kabul ederken, sıcacık yuvasında yatmak yerine, bir avuç inanmış insanla cepheden cepheye koşan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk gibi;

 

İktidarın gücünden istifade için kılık değiştirenlere, sendika değiştirenlere, ülke uçurumun kenarındayken keyfine bakanlara, nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilenlere, ensesi kalınlaşmış, tembellik döşeğinde yatanlara inat,

 

Bulanık suda balık avlamaya çalışanlara inat  “böyle gelmiş böyle gider’’ demeyeceğiz.

 

Kınından sıyrılmış kılıç gibi hep doğru olup doğruyu söyleyeceğiz.

 

Çekingen, ürkek, halsiz  ve mecalsiz olmayacağız.

 

Kula kul olmayacak, sadece Allaha ibadet edecek ondan yardım dileyeceğiz.

 

Malına ve mülküne güvenenlere, makam ve mevkisine güvenerek böbürlenenlere inat malın ve mülkün sahibinin sadece Allah olduğuna inanacak ve ona güveneceğiz.

 

Yunus Emre’nin dediği gibi "mal sahibi mülk sahibi hani bunun ilk sahibi’’sözünü her fırsatta, o makamları kendilerinin ebedi yeri olarak görenlerin yüzüne tokat gibi vuracağız.

 

Ferhat’ın yoluna çıkan taşların  ve Şirinin hapsedildiği zindanların unutulduğunu ama aşklarının hala dillerde destan  olduğunu bilerek; bugün bu zulmü yapanların ve zulümlerinin  unutulacağını ama bizim  bugünkü mücadelemizin, üke sevdamızın, bayrak aşkımızın unutulmayacağını bilerek  ülke ve dava sevdamızdan  asla vazgeçmeyeceğiz.

 

Gelecek nesillerimize hür bir ülke, bayrağı inmemiş, vatanı bölünmemiş bir vatan bırakmak için ayağımıza takılan taşları ölüm pahasına temizleyeceğiz.

 

Hz. İbrahim gibi, gerekirse  bu ülke için, davamız için, sendikamız için kendimizi feda edeceğiz.

 

250.000   inanmış insanla birlikte  makam ve  mevki düşkünlerine karşı kıyama duracak ve hakkı haykıracağız.

 

Tüm teşkilatlarımızla, üyelerimizle ve bize inananlarla, 2012 yılında 125 000 olan üye sayımızı bugün 202000’lere nasıl çıkardı isek, bugün de aynı şartlarda bunu daha ileriye götürerek bunu dost düşman herkese bir daha ispat edecek, pes etmediğimizi, etmeyeceğimizi bir daha göstereceğiz.

 

Biz ümitsiz değiliz, olmadık ve olmayacağız.

 

Çünkü Müslüman ümitsiz olmaz.

 

Seyit Ali KAPLAN

Bu haber 893 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
BENİM ÖĞRETMENLERİM-125 Ekim 2020

VİDEO ARA


Sedir Haber

ANKET

YENİ SİTEMİZİ BEĞENDİNİZ Mİ?
Tüm Anketler

Türkiye Kamu-Sen Mersin
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

(c)2013 T?rkiye Kamu-Sen Mersin