TÜRKİYE KAMUSEN MERSİN İL TEMSİLCİLİĞİ
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ana Menü

EN ÇOK OKUNANLAR

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 5  
»Bugün 155  
»Toplam 430213  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 3.235.223.5
» Bu sitemizi ziyaretiniz
MEMURUNA SAHİP ÇIK

MEMURUNA SAHİP ÇIK

Tarih 25 Eyl?l 2013, 20:34 Editör Mustafa GÜVEN

TÜRKİYE Kamu-Sen'e bağlı Türk Tarım Orman-Sen üyeleri, geçtiğimiz hafta Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü personelinin balıkçı denetimleri sırasında darp edilmesini protesto etti.

TÜRKİYE Kamu-Sen’e bağlı Türk Tarım Orman-Sen üyeleri, geçtiğimiz hafta Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü personelinin balıkçı denetimleri sırasında darp edilmesini protesto etti. “Hükümet uyumu, memuruna sahip çık” sloganları eşliğinde Türkiye Kamu-Sen Mersin İl Temsilcisi Hüseyin Ateş tarafından yapılan basın açıklamasında, saldırının insanlık dışı ve zorbalık olduğu dile getirildi. Ateş, hükümeti de her sektörde artan kamu çalışanlarına yönelik şiddet ve saldırılar karşısında uyararak memuruna sahip çıkmaya davet etti.

“HEM SUÇLU HEM GÜÇLÜ”
Mersin Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü önünde arkadaşlarına destek olmak amacıyla toplanan ve basın açıklaması yapan Türkiye Kamu-Sen üyeleri, denetimci memurlara karşı yapılan saldırıyı kınadı. Mersin İl Temsilcisi Hüseyin Ateş tarafından yapılan açıklamada yaşanan olay şu ifadelerle aktarıldı;

 


“Su ürünleri kontrolörü olarak görev yapan denetim elemanlarının Mersin Balık Hali’nde yapmış oldukları satıcı denetiminde satıcıların mevzuatta belirlenen kriterlere aykırı küçük boyutlu balık sattıkları tespit edilmiş, cezai işlem uygulanmak istenmesi üzerine bazı balık satıcılarının saldırısına uğramışlardır. Saldırı sonucunda Bakanlık Merkez Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev yapan Yaşar Kayabaşı ve bazı su ürünleri denetim görevlileri yaralanmıştır. Öncelikle yapılan bu saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyoruz. Ayrıca bu saldırıya maruz kalan kamu görevlisi arkadaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz”


“BUNUN ADI ZORBALIK”
Yaşanan olay sonrası ifadeleri alınmak üzere emniyete götürülen memurların burada da satıcılar tarafından şikayetleri geri alınması istemiyle tehdit edildiğini aktaran Ateş, “Yapılan işlem tamamen zorbalık olup, kamu görevlisinin görevini yapmasına engel olmak ve yaptığı görev nedeniyle kamu görevlisine zarar vermek maksatlıdır. Kamu görevlilerine yapılan bu saldırılar yeni olmayıp, sağlık ve eğitim sektörü başta olmak üzere pek çok kamu kurumunda görünmektedir” diye konuştu.


YANLARINA KAR KALMAMALI!
Yapılan bu saldırıların kamu görevlilerine yönelik rencide edici tutum ve davranışların etkisine işaret eden Türkiye Kamu-Sen Mersin İl Temsilcisi Hüseyin Ateş, “Bu zorbalıkları yapanların yaptıkları, yanlarına kar kalmamalıdır. Milletin sağlıklı gıda tüketebilme ve su ürünlerimizin rezervini korumak adına yapılan bu denetim hizmetini engelleyen, insanlıktan nasibini almamış ve görevli arkadaşlarımızı darp etme gibi çirkin bir davranışta bulunanlara hak ettikleri cezaların verilmesi, sendikamızca talep edilecektir. Buradan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın merkez ve taşradaki tüm yetkililerini, personellerine sahip çıkmaya davet ediyoruz. Bu olayın karşısında kayıtsız kalmamalısınız. Aksi taktirde bu yönde saldırılar artarak devam edecektir. Hükümet yetkilileri ise bu olayların artmasını önleyici gerekli caydırıcı önlemi almamakla büyük bir sorumluluk almaktadır” dedi.


Haber: Ali TOYDEMİR

http://www.mersinhakimiyet.com/Joomla/index.php/mersin/1915-memuruna-sahip-c-k

Bu haber 1662 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

MERSİN'DEN HABERLER

ANAMUR TÜRKAV'DA YENİ YÖNETİM OLUŞTURULDU

ANAMUR TÜRKAV'DA YENİ YÖNETİM OLUŞTURULDU Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Anamur Şubesi Genel Kurulu yapıldı. Yeni yönetim kurulu belirlendi.

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KUTLU DOĞUM HAFTASI KUTLAMASINA KATILDIK

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KUTLU DOĞUM HAFTASI KUTLAMASINA KATILDIK MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN DAVETİ ÜZERİNE KUTLU DOĞUM HAFTASI İÇİN DÜZENLENEN GECEYE KATILDIK
BENİM ÖĞRETMENLERİM-125 Ekim 2020

VİDEO ARA


Sedir Haber

ANKET

YENİ SİTEMİZİ BEĞENDİNİZ Mİ?
Tüm Anketler

Türkiye Kamu-Sen Mersin
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi